Haber

Harmancık halkı depremzedeler için seferber oldu

Bursa’nın Harmancık ilçesinde, merkezi Kahramanmaraş’ta olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeye ulaştırılmak üzere yardım malzemeleri toplanıyor.

Kaymakamlığın koordinasyonunda yardım kampanyası başlatılan ilçede, arama kurtarma eğitimi alan işçiler deprem bölgesine gönderiliyor.

Duyurular Harmancık Belediyesi tarafından yapılır ve yardım kampanyasına esas olması istenir. Duyurularda kırsal mahallelerden yardım isteyenlere belediye araçları yönlendirilerek malzemelerin alınacağı duyuruluyor.

Belediye Başkanı Yılmaz Ataş yaptığı açıklamada, Harmancık Kaymakamlığı, Harmancık Belediyesi, muhtarları, kurumları ve ilçe halkıyla tek yürek olduklarını ifade etti.

Harmancık’tan gönderilen ekibin, AFAD koordinasyonunda Gaziantep’in Nurdağı ilçesindeki arama kurtarma çalışmalarını güçlendirdiğini belirten Ataş, şu bilgileri verdi:

“Harmancık Kaymakamlığımızla birlikte yardım kabul alanları oluşturduk. Vatandaşlarımız, esnafımız, herkes bu duyurumuza büyük destek veriyor. Gaziantep Nurdağı ilçesi başta olmak üzere grup arkadaşlarımızın bulunduğu bölgeden Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş sorumlu. Bu nedenle AFAD Liderimiz Alinur Aktaş ile koordinasyonumuzu sağlamaktayız. Davet “İlimizdeki Ekolojik Turizm Tesislerimize bağlı kamp karavan tesisi çalışanı ve eko turizm tesisi aşçı işçisi” Acil durumda hazır olan belediye, deprem bölgesine sıcak yemek dağıtmak için hazırlıklarını tamamladı. İlgili kişilerle yönlendirme görüşmelerimiz devam ediyor. Allah herkesin yardımcısı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu