Haber

İstanbul’da ‘şok evlere’ operasyonda 101 düzensiz göçmen yakalandı

İstanbul’da düzensiz göçmenlerin kaldığı ‘şok evlere’ düzenlenen operasyonda 101 kişi yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, düzensiz göçmenlerin sevk edilecekleri sınır illerine götürülmeden önce kaldıkları “şok evler” adı verilen yerlerde ve sakinlerinde çalışma yaptı.

Esenyurt’ta belirlenen bir sitede 105 konuta ekiplerin eş zamanlı düzenlediği operasyonda 101 düzensiz göçmen yakalandı.

Operasyon kapsamında çalışmalarını sürdüren polis, SK, RK, FE, FT, MG, M.İ. ve TED’i gözaltına aldı. Haklarında adli işlem başlatılan zanlılar hakkında da 259 bin 974 lira idari para cezası verildi.

Gözaltına alınan 7 zanlının işlemlerinin devam ettiği, yakalanan kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Operasyonda şüpheli tavırlar sergileyen şahsın evinde uzun namlulu tabanca bulundu.

Ekipler, operasyonda düzensiz göçmenlerle ilgisi olmayan ancak tedirgin ve şüpheci tavırlar sergileyen bir kişinin de evinde arama yaptı.

Sitede daha önce konuta taşınan ve “kasten yaralama”, “tehdit” gibi çok sayıda kabahat kaydı bulunan M.Ş.’nin evinde yapılan incelemede bir adet Kalaşnikof uzun namlulu tabanca, tabanca ve kılıç ele geçirildi. ve “hakaret”.

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı,” isimli denetim kararları uygulanarak serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu