Ekonomi

Kripto platformları Silvergate’ten etkilenmediklerini kanıtlamaya çalışıyor

Geçtiğimiz hafta faaliyetlerini tasfiye sürecine girdiğini açıklayan kripto şirketleri, Silvergate BankasıPiyasaya nakitlerinin bittiğine dair güvence vermeye çalışıyor.

Binance CEO’su Changpeng ZhaoTwitter’da paylaştığı mesajda Binance’in Silvergate’te bir varlığı olmadığını belirtirken. madeni para tabanı Silvergate’in müşterilerine veya borsaya ait nakit varlığı bulunmadığını açıkladı. OKX Lideri Hong Dişborsanın hem kurumsal hem de müşteri fonlarının inançlı olduğunu belirtti.

Kripto altyapı şirketi Paxos ise şirketin Silvergate’ten neredeyse hiç etkilenmediğini açıkladı.

CoinDesk’e e-posta yoluyla açıklamalarda bulunan Paxos sözcüsü, “Geçen hafta bankayla olan SEN bağlantısını iptal ettik ve Silvergate hesabımıza havale yaparken para çekme işlemlerini işlemeye devam ettik. Düzenleyici bir kuruluş olarak Paxos, müşterilerinin fonlarını korumaya olduğu kadar bugün de odaklanmıştır.”ifadelerini kullandı.

Kripto İnovasyon Konseyi, Silvergate’in çöküşünün şube üzerinde büyük bir etkisi olduğunu belirterek, düzenleyicilerin daha fazla bankanın kripto mevduat almasına izin vermesi gerektiğini açıkladı.

konsey CEO’su Shelia Warren:

Faaliyetlerine devam edip edemeyeceği konusunda uyarılarda bulunan Silvergate Bank, kuruluşların kripto para borsalarına para aktarmak için kullandığı SEN platformunu geçtiğimiz hafta askıya almıştı.

Şirket, internet sitesinde yaptığı açıklamada, “Silvergate Exchange Network’ü (SEN) derhal kapatmak için riske dayalı bir karar aldık, diğer tüm mevduatla ilgili hizmetler devam ediyor”bildirildi.

Bir banka sözcüsü de kripto şubesindeki şirketlere emsal bir açıklama gönderdi. “Maalesef şu anda paylaşılacak yeni bir bilgi yok.”söz konusu.

SEN, Silvergate müşterilerinin gece ve hafta sonları da dahil olmak üzere herhangi bir zamanda işlem yapmak için kullanabilecekleri bir anında ödeme platformuydu. gümüş kapı, BinanceABD, Kraken, Gemini ve Cboe tarafından satın alınmadan önce ErisX de dahil olmak üzere bir dizi büyük kripto şirketine bu ağ üzerinden hizmet verdi.

Silvergate, denetçilerden gelen sorular nedeniyle yıllık raporunu erteleyeceğini açıkladıktan sonra zor bir hafta geçirdi. Banka yaptığı açıklamada, banka düzenleyicilerinin ve ABD Adalet Bakanlığı’nın önümüzdeki yıl hakkında soruşturma yürüttüğünü kabul etti. işleyen bir işletme”Bunun mümkün olup olmayacağı konusunda şüpheleri olduğunu söyledi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu