Haber

Selahattin Demirtaş: “Cumhur İttifakı Neden Kazanacak Aday Bulamıyor da Hem Aday Hem Kazanamayacak Kişilerde Israr Ediyor?”

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Cumhur İttifakı neden kazanacak aday bulamıyor da aday olamayacak ve kazanamayacak adayda ısrar ediyor? Erdoğan aday ise neden deniyor? 170 bin oyu olan HÜDA-PAR’ı ittifaka dahil etmek mi?” dedim.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla kullandığı sosyal medya hesabından Cumhur İttifakı hakkında açıklamalarda bulundu. Demirtaş’ın paylaşımları şöyle:

“Cumhur İttifakı neden kazanacak aday bulamıyor da aday olamayan ve kazanamayacak adayda ısrar ediyor? Kazanacak aday Erdoğan ise neden 170 bin oyu olan HÜDA-PAR’ı eklemeye çalışıyor? , ittifaka?

“YENİ BİR SAVAŞ PLANI İÇİN HAZIRLIK MI?”

AKP + MHP + BBP + Vatan Partisi + HÜDAPAR Sizce bütün bunları ne ortaya çıkarabilir? Ciddi bir suç ortaklığı mı? Yoksa yeni bir savaş planının ön hazırlığı mı? Kesinlikle vatanseverlik değil.

“HÜKÜMET SEÇİM ÖNCESİ KOBANİ’YE SALDIRI PLANLIYOR”

Hükümet seçimden önce Kobani’ye bir saldırı planlıyor. Muhalefetin en büyük sınavı, bu sinsi plan karşısında alacağı tavırdır. Oy için başkasının toprağını işgal etme girişimi ‘taş değmesin’ mi yoksa seçim uğruna savaşa cesurca ‘hayır’ mı olmalı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu