Haber

Son Dakika: Soylu’dan olaylı Bursaspor-Amedspor maçıyla ilgili açıklaması: Tribünlere kabul edilemez görüntüler koyan kamu görevlileri açığa alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursaspor-Amed spor maç esnasında tribünlerde açılan pankartlarla ilgili açıklama yaptı. Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Görüntüleri stada getirmekte zaaf gösteren kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı ve ilgili kamu görevlileri görevden uzaklaştırıldı.” söz konusu.

“İHLAL GÖSTEREN KAMU GÖREVLİLERİ İHLALİ DIŞLANDIRILMIŞTIR”

bursa sporHayranlar, Amed spor Karşılaşmada ‘Beyaz Boğa’ ve ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’ın tribünlerde pankart açması gündem oldu. Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bursa’daki futbol maçında futbol seyretmek dışında görüntü ve görüntü alınması kabul edilemez. spor ile uyumsuz. Bu görüntüleri stadyuma getirmekte zaaf gösteren kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı ve ilgili kamu görevlileri görevden uzaklaştırıldı.

Bursaspor tribünlerinde açılan pankart:

NE OLDU?

Karşılaşma öncesi ısınmak için sahaya çıkan Amedspor ile Bursasporlular arasında arbede yaşandı. İki küme arasında çıkan olayların önüne geçmek için çok sayıda misyoner girdi. Karşılaşmada ilk düdük sesiyle birlikte sahaya yabancı unsurlar dökülmeye başladı. Bursaspor taraftarlarının su şişeleri ve koltukları fırlatmaları nedeniyle mücadele çoğu kez durdu.

haber-taskent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu