Ekonomi

ASO ile Güney Kore arasındaki nükleer işbirliği anlaşması yenilendi

Türk sanayicisini nükleer teknoloji alanına daha fazla dahil etmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Ankara Sanayi Odası Nükleer Sanayi Kümelenmesi (ASO NÜKSAK), Kore Nükleer Derneği (KNA) ile 5. Nükleer Santrallerde iyi niyet anlaşması imzaladı. Fuarı ve 9. Nükleer Santraller Zirvesi İstanbul’da düzenlendi. içinde yenilendi.

ASO NÜKSAK ile ilki 2021 yılında KNA ortasında imzalanan anlaşma bazında yürütülen işbirliği, her iki kurum için de oldukça verimli ve etkili geçti. Güncellenen ve imzalanan bu yeni işbirliği anlaşması ile nükleer enerji alanında değerli birikimlere sahip olan Güney Kore ile bu alanda tedarikçi olmaya çalışan Türk sanayicileri arasındaki işbirliği imkanları geliştirilmeye çalışılacaktır.

ASO Lideri Seyit Ardıç ile KNA Başkan Yardımcısı Min-Cheol Lee arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Anlaşmaya göre; ASO NÜKSAK ve KNA, küçük modüler reaktörler (SMR’ler) ve geleceğin diğer yeni nesil reaktörleri dahil olmak üzere nükleer enerji projeleri ve fırsatları üzerinde işbirliği yapacak. Online ve offline endüstriyel diyaloğu artırmak için dönüşümlü olarak Türkiye ve Güney Kore arasında taraflara üye firmalara yönelik toplantı ve seminerler düzenlenecektir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu