Teknoloji

Faturayı Ödemeyi Unutma Sorunu Bitti: İşte Google Foto’nun Yeni Özelliği

Faturalarının fotoğrafını çekenler ancak gününde öde Unutanlardan mısın? Google’ın yeni özelliği, fatura ödemelerinin son gününü kaçırmanızı engelleyebilir. Bir Android uzmanının yaptığı incelemelere göre Google, yapay zeka ile fotoğraflanan faturaları kullanacak. hatırlatma tarihieklenmesinin önünü açmaya hazırlanıyor.

Google vadesi gelen faturaları size hatırlatacaktır

Yeni özellik şimdilik kullanıcıların kullanımına sunulmuyor. Fakat MontajHata Ayıklama Kullanıcı adıyla bilinen araştırmacıya göre özelliğe ait kodlar, Fotoğraflar uygulamasında şimdiden görünmeye başladı. Uygulamanın çalışma mantığı da az çok netleşti.

Fatura veya belge fotoğraf çekildiğinde Eğer üzerinde tarih varsa yapay zeka bu tarih bilgisini tespit edebilecek. Ekranın alt kısmında bu fotoğraflar için üç farklı seçenek yer alacak. Bunlar “Lens”, “Metni kopyala”Ve “Bir hatırlatıcı ayarla”olacak. Hatırlatıcı ayarlaTercih edenler arasında Google Fotoğraflar, Takvim Uygulamaya erişim izni isteyecektir. Erişim izni verildikten sonra faturanın hatırlatılacağı tarihi seçmek mümkün olacaktır. Vade tarihi geldiğinde faturanın görseli otomatik olarak pop-up olarak hatırlatılacaktır.

AssembleDebug’a göre hatırlatma özelliği her fotoğrafta bulunmayacak. Bu özellik yalnızca metin veya tarih ile Görseller için kullanılabilir. Burada da yapay zeka devreye girecek ve görüntülerin faturalarla ilgili olup olmadığının tespiti için kullanılacak. Bu özellik şimdilik herkesin kullanımına açık olmasa da kodların eklenmiş olması yakın gelecekte bu konuda yeni gelişmelerin olabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu