Teknoloji

Google Kişiler, Kişilerinizin Doğum Günlerini Gösterecek

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz günlerde Kişiler’ olarak adlandırılan rehber uygulamasına pek çok yenilik getirerek kullanıcı deneyimini yumuşatmaya çalışıyordu. Aralık ayında hayata geçirildi “Öne Çıkanlar” sekmesini ekledi. Bu sekme, tüm favorilerinizi ve son aramalarınızı göstererek değerli kolaylıklar sağladı.

Google şimdi bu bahiste yeni bir adım attı. 9to5Google’a göre, ‘Kişiler’ uygulaması 4.2 sürümündedir. ‘Senin için’adlı bir bölüm eklendi. Öne Çıkanlar sekmesinde yer alan bu bölümün oldukça kullanışlı bir işleve sahip olduğu görüldü.

‘Sizin İçin’ bölümü, rehberinizdeki kişilerin doğum günlerini gösterecektir.

Özel günleri unutan kişiler için oldukça faydalı olacak gibi görünen bu özellik, son aramalar ve favoriler bölümlerinin ortasına eklendi.

‘Senin için’Kişilerinizin adlarına ve fotoğraflarına ek olarak. doğum günlerin gösteriyor. Üstelik bu özel gün için bir sayaç var. Bunun ‘Mesajlar’ uygulamasındaki doğum günü hatırlatma özelliğine benzer olduğunu söyleyebiliriz.

Ek olarak, uygulamanın bu kişileri aramanız için bir aracı vardır. bir kısayol sağlayarak Sizi aramanız veya mesaj göndermeniz için yönlendirdiği aktarılıyor. Yeni eklemeyi görmek için ‘Kişiler’ uygulamasının en son sürümünü kullanmanız ve kişilerin doğum günlerini kaydetmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu