Haber

Muğla Gençlik Merkezi çocukları sanatla buluşturdu

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi’nden gönüllü gençler, çocukları sanatla tanıştırdı.

“Merkezim Her Yerde Projesi” kapsamında genç gönüllüler ve sanat eğitmenleri Menteşe Nazmi Zehra Ortaokulu’nda çocuklarla bir araya geldi. Çocuklar farklı çocuk atölyelerini evlerine taşıyor. Çocukların ve ebeveynlerin evde eğlenceli ve eğitici aktiviteler yapmasını kolaylaştıran çocuk sanat atölyeleri, sanat eğitmenleri eşliğinde seramik fotoğraf ve ebru sanatı gibi disiplinlerden ilham alınarak çocukların sınırsız bir araya gelebileceği bir ortam oluşturuldu. Kolayca bulunabilen malzemelerle hayal gücü. Farklı kökenlerden istekli gençlerin aktif olarak katıldığı atölye çalışmalarının yanı sıra özgün çocuk oyunlarıyla çocuklar geçmişten günümüze yolculuğa çıkarılıyor.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, “Çocuklarımızın küçük yaşlardan bu yana eğlenerek eğlendiği bir aktivite olan fotoğraf çalışmaları ve çocuk sanat atölyeleri sürecinde istekli gençlerimizin yer almasından büyük mutluluk duyuyoruz. Farklı sanat bölümlerindeki çalışmalarımızla çocuklarımızın ilgi ve istekleri doğrultusunda eğlenmelerini sağlıyoruz. Sanata olan ilgilerini arttırmayı, sosyal becerilerini arttırmayı ve kendilerine güvenmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bu çalışmaları farklı okullarda yürütüyoruz. “Çocukları sanatla buluşturuyoruz” projesiyle Çocukların sanattan keyif alabilecekleri eğlenceli bir ortamda olmaları gerçekten çok güzel. Eğitmenlerimize, istekli gençlerimize ve gençlik çalışanlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Genç gönüllülerden Sema Çakır ise, “Bugün burada çocuklarla birlikte olmaktan çok mutluyum. Etkinlik boyunca birlikte çok güzel vakit geçirdik. Gençlik Merkezimizi tanıttık, aynı zamanda çocukluğumuzda oynadığımız oyunları da çocuklarla oynadık. Benim için çok hoş bir deneyim oldu. İleride çocuklarla yapılacak tüm aktivitelere katılmak istiyorum.” – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu