Yaşam

Paramount+ Türkiye’de marka başvurusunda bulundu

ABD merkezli dijital yayın platformu, Türkiye’de marka başvurusunda bulundu. Türk Patent ve Marka Kurumu internet sitesinde yer alan 2023/134398 numaralı başvuru 11 Ekim 2023 tarihlidir.

Raninitv’nin haberine göre, uygulamanın Mal ve Hizmet Bilgileri bölümünde “Televizyon programlarının yayınlanması; kablolu televizyon yayın hizmetleri; ses, video ve multimedya eğlence içerikleri yani metin, veri, görüntü, ses, internet, kablosuz iletişim, elektronik iletişim ağları ve bilgisayar ağları.” “Görüntülerin ve görsel-işitsel belgelerin elektronik iletimi ve dağıtımı ve yayınlanması; Dijital medya içeriğinin küresel ve yerel bilgisayar ağları aracılığıyla başkalarına elektronik olarak iletilmesi ve yayınlanması; Seslerin, bilgilerin ve sahnelerin televizyon ve video yayıncılığı yoluyla elektronik olarak iletilmesi”.

Marka başvurusunda bulunan Paramount+’ın Türkiye’de hizmete başlayıp başlamayacağı henüz belli değil.

ABD’nin önde gelen platformlarından HBO Max de 2019 yılında başvuru yapmıştı ancak küresel anlamda yeniden yapılanan şirket, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelerde büyüme planlarını askıya almıştı. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu